BIP
18 BATALION POWIETRZNODESANTOWY
Wydarzenia
EGZAMIN Z W-F CZYLI W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH
29.06.2018
W dniu 26.06.2018 r. w 18 batalionie powietrznodesantowym zakończył się główny termin rocznego egzaminu z wychowania fizycznego.

Zgodnie z ustawą, każdy żołnierz raz na 12 miesięcy musi zaliczyć egzamin sprawnościowy, który pozwala na ocenę najważniejszych cech motorycznych takich jak siła, szybkość i wytrzymałość. Konkurencje z jakich oceniani są żołnierze to podciąganie na drążku wysokim, skłony tułowia w przód (w czasie 2 minut), bieg 10x10 i marszobieg na 3000 m. Średnia z egzaminu w tym roku to 4,76. …i byłby to „najzwyklejszy sprawdzian na świecie” gdyby nie fakt, że żołnierz 2 kompanii szturmowej ustanowił nowy rekord Brygady w biegu na 3000 m. Uzyskując czas 08,53 min, poprawił poprzedni wynik o 0,53 sek. Warto dodać, że wcześniejszy rekord należał do tego samego żołnierza i już wtedy wydawał się „wyśrubowany”.
Nowemu rekordziście gratulujemy wspaniałego wyniku, wytrwałości i siły charakteru oraz życzymy jeszcze lepszych osiągnięć w przyszłym roku.Tekst: por. Anita SKOWRON Zdjęcia: por. Anita SKOWRON, st.szer. Szymon DOBIJA


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych